^ Powrót na górę

 

 

„Spotkanie ziemniaczane” w Kościerzynie

Rozmiar tekstu:

koscierzyn
W Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Oddział Kościerzyn spotkało się ponad 200 producentów ziemniaków, ekspertów z firm nasiennych oraz dystrybutorów nasion, sadzeniaków, nawozów i maszyn.

Oprócz odbywającego się tradycyjnie pod koniec września Kościerzyńskiego Dnia Ziemniaka, ŁODR postanowił w tym roku zorganizować dodatkowo podobną imprezę, tyle że przeznaczoną dla osób zajmujących się produkcją ziemniaków. Też był to Dzień Ziemniaka, tyle że bez artystycznej otoczki i przedsięwzięć towarzyszących.

Od strony praktycznej na „Spotkaniu ziemniaczanym” pod koniec czerwca problemy związane z uprawą ziemniaków pokazywano na polach doświadczalnych (52 odmiany różnych klas wczesności), prezentując program ochrony roślin przed chwastami i chorobami. Ponadto ofertę dla producentów przedstawiły firmy oferujące maszyny rolnicze.

W części teoretycznej wykład wygłosiła dr hab. Katarzyna Rębarz z Zakładu Nasiennictwa Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykład nosił tytuł „Zaraza i alternarioza ziemniaka jako najważniejsze choroby w uprawie ziemniaków”.

T.O.