^ Powrót na górę

 

 

Regaty o Błękitną Wstęgę Zbiornika Jeziorsko

Rozmiar tekstu:

regaty
Andrzej Brzozowski, płynąc „Legendą”, zwyciężył główny wyścig o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. W całych dwudniowych regatach wzięło udział 14 załóg. Gwiazdą artystycznej części imprezy była z kolei inna legenda, muzyczna – gatunku disco polo – zespół „Classic”.

Regaty odbyły się już po raz 21. Impreza po raz drugi została zorganizowana na terenie portu jachtowego Jeziorsko w Ostrowie Warckim. Start i meta biegów znajdowały się w marinie portowej, a koncerty i występ kabaretowy – na scenie rozstawionej obok zbiornika Jeziorsko. W części muzycznej wystąpili: Klaudia Pawlak, lokalna wykonawczyni muzyki disco dance, zespół „Classic” (to w sobotę) oraz kabaret „Smile” (w niedzielę).

Przez całą sobotę i niedzielę na zbiorniku ścigały się żaglówki. W klasie T-1 jako pierwszy ma metę przypłynął Gerard Błaszczyk na łodzi „Pyxis”. W klasie T-2 zwyciężył Maurycy Piniarski na „My Way”. Kategorię Open wygrał Jakub Kozanko na „Avalanche”, w Omedze triumfował Marek Wójcik na „Omedze Niebieskiej”. W klasie Katamaran do zawodów stanął tylko jeden uczestnik – Kacper Pawełczyk na „Czerwonym Huraganie”, więc siłą rzeczy został zwycięzcą. Biegi te były zorganizowane w sobotę. W niedzielę odbył się ostatni, najważniejszy wyścig o Błękitną Wstęgę. Wygrał go Andrzej Brzozowski na „Legendzie”. W niedzielę, już po ostatnim biegu, Jeziorsko było areną pokazu ratownictwa wodnego w wykonaniu strażaków z OSP Proboszczowice.

Regaty o Błękitną Wstęgę Zbiornika Jeziorsko

T.O.