^ Powrót na górę

 

 

Ruszyła kampania „Ostatni dyżur”

Rozmiar tekstu:

kampania
Pielęgniarki i położne Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ziemi Sieradzkiej rozpoczęły akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie poprawy warunków pracy i płacy. Od dłuższego czasu ta grupa zawodowa apeluje do decydentów, by podjęli działania w tej sprawie i zapobiegli degradacji zawodu.

„Ostatni dyżur” to kampania społeczna, a zarazem alarm ostrzegający Polaków o ogromnym zagrożeniu społecznym, z którego obliczem już dziś stajemy twarzą w twarz – czytamy na stronie internetowej akcji. Dalej następują alarmujące dane: „Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Liczba pielęgniarek na 1000 mieszkańców w Polsce wynosi 5,4 – to jeden z najniższych wskaźników w Europie. Średnia wieku pielęgniarek i położnych w Polsce to 48 lat, a już w 2022 r. osiągnie średnią 50 lat. Pielęgniarki i położne znikają ze szpitalnych oddziałów, szkół, domów opieki społecznej, hospicjów oraz naszych domów i miejsc pracy. Za 7 lat liczba pielęgniarek i położnych w Polsce zmniejszy się o 54 tys.”.

W pierwszej połowie września pielęgniarki zorganizują w Sieradzu konferencję z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i władz wojewódzkich. Poseł Cezary Tomczyk, rzecznik rządu, zapowiedział, że w powiecie sieradzkim niebawem pojawi się być może premier Ewa Kopacz. – Spróbujemy zgrać termin konferencji z wizytą pani premier – mówi Anna Augustyniak, przewodnicząca OIPiPZS w Sieradzu.

Petycja ma formę recepty. Aby się pod nią podpisać, należy wejść na stronę internetową akcji.

T.O.

Plakat A2 print 2