^ Powrót na górę

 

 

Sieradzki oddział PZN zaprasza do współpracy

Rozmiar tekstu:

niewidomi
Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu zaprasza osoby niewidome i niedowidzące do współpracy. – Oferujemy wsparcie i pomoc w różnych zakresach, od poszukiwania szkoleń i kursów po wyjazdy do ośrodków terapeutycznych – mówi Alicja Nyziak, wiceprezes Koła.

Od kwietnia tego roku KT PZN w Sieradzu ma nowy zarząd. Prezesem została wówczas Eugenia Wewersowicz, jej zastępcą Alicja Nyziak, sekretarzem Elżbieta Wróbel-Raźna, a skarbnikiem Józef Laskowski. Koło działa od ponad 50 lat, zrzesza obecnie 51 członków. Większość to osoby niedowidzące, niewidomi są w mniejszości.

Nowy zarząd zapowiada większą niż dotychczas aktywizację Koła. – Niedowidzenie nie może oznaczać izolacji społecznej. Chcemy, by nasi członkowie uczestniczyli w życiu kulturalnym miasta, dlatego planujemy m.in. organizowanie seansów filmowych z audiodeskrypcją – zapowiedziała Eugenia Wewersowicz. PZN w Sieradzu zapowiada również szerszą niż dotychczas promocję swoich działań, głównie podczas lokalnych imprez i przedsięwzięć o charakterze masowym.

Siedziba Koła znajduje się w Sieradzu przy ul. Kościuszki 5. Czynne jest w środę od godz. 9 do 13. Zainteresowani mogą dzwonić pod numer 725 464 000.

T.O.

niewidomi1  niewidomi2