^ Powrót na górę

 

 

PBP zaprasza na dyżur dietetyka

Rozmiar tekstu:

pbp
Dietetyk i kosmetolog Barbara Godlewska będzie gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. W środę 21 października od godz. 15 do 18 udzielać będzie porad o żywieniu małych dzieci. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Elementarz zdrowego żywienia mamy i dziecka”.

Spotkania organizowane w projekcie są elementem programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, koordynowanego przez Fundację Nutricia. W jego ramach PBP pozyskała grant w wysokości 5 tys. zł z przeznaczeniem na zorganizowanie serii spotkań o tematyce związanej z prawidłowym żywieniem kobiet w ciąży i dzieci w pierwszych latach życia. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej programu.

Wykłady w ramach „Elementarza zdrowego żywienia mamy i dziecka” odbywały się w PBP od maja br. Gośćmi biblioteki były kolejno: lekarz Iwona Komorowska-Dudek (specjalista chorób wewnętrznych), fizjolog żywienia Anna Kłosińska, lekarz Izabela Lenkiewicz (doradca laktacyjny) oraz dietetyk Barbara Godlewska. Opowiadały o odżywaniu kobiet w ciąży, o diecie dla małych dzieci, o karmieniu piersią i o czytaniu etykiet produktów spożywczych.

Dyżur Barbary Godlewskiej 21 października zakończy cykl „Elementarza”. Z jej porad będzie można skorzystać bezpłatnie.

T.O.