^ Powrót na górę

 

 

Prace Stanisława Stacha w BWA

Rozmiar tekstu:

bwa
Obrazy inspirowane pejzażem i postaciami ludzi przetworzonymi przez wyobraźnię, wielokrotnie nagradzane na konkursach plastycznych i prezentowane na wystawach w Barcelonie i Toronto oraz w wielu galeriach krajowych – m.in. w Warszawie, Zakopanem i Kołobrzegu. Od piątku 23 października będzie je można oglądać w BWA w Sieradzu.

Stanisław Stach (rocznik 1954) to absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w pracowni litografii prof. Włodzimierza Kunza). Na swoim koncie ma udział w wystawach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. w Międzynarodowym Biennale Rysunku w Cleveland (Wielka Brytania), konkursach im. Jeana Miro w Barcelonie oraz Wystawach Małych Form w Toronto. Ponadto jest on autorem ponad 50 wystaw indywidualnych w Katowicach, Częstochowie, Nowym Sączu, Bytomiu Elblągu, Olkuszu, Zakopanem, Warszawie, Przemyślu, Kołobrzegu i wielu innych galeriach.

Otwarcie wystawy jego obrazów w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Kościuszki w Sieradzu zaplanowano na najbliższy piątek 23 października o godz. 18.

T.O.