^ Powrót na górę

 

 

Powiatowe zawody strażaków ochotników

Rozmiar tekstu:

zawody
Na stadionie „Jutrzenki” w warcie odbyły się zawody, tym razem strażackie. Były to IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Bezkonkurencyjni w nich byli druhowie z Poniatowa (gm. Goszczanów), aktualni mistrzowie województwa łódzkiego.

Strażacy OSP Poniatów są nie tylko mistrzami województwa, ale zajmują również szóste miejsce w kraju. Ich zwycięstwo w IX PZSP w Warcie nie było więc niespodzianką. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Proboszczowice (gm. Warta), a na trzecim – OSP Lipicze (gm. Klonowa). W kategorii kobiet najlepsza okazała się drużyna OSP Chajew (gm. Brąszewice), która wyprzedziła OSP Owieczki (gm. Klonowa) i OSP Kobierzycko (gm. Wróblew).

Podczas zawodów zmagali się również juniorzy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W kategorii chłopców wygrali młodzi druhowie z Proboszczowic, zaś w kategorii dziewcząt – druhny ze Złoczewa. Oceniano też musztrę. Tu najlepsze okazały się drużyny MDP z Sędzimirowic (gm. Błaszki) wśród chłopców i MSP Złoczew wśród dziewcząt.

Powiatowe zawody strażaków ochotników - materiał Sieradzkiej TV Media

T.O.

1  2

3  4