^ Powrót na górę

 

 

Dzień Pracownika Socjalnego

Rozmiar tekstu:

powiat
Z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, starosta sieradzki Mariusz Bądzior złożył życzenia wszystkim pracownikom socjalnym z terenu powiatu sieradzkiego.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim pracownikom socjalnym składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za wysiłek oraz zaangażowanie w wykonywanie pracy na rzecz potrzebujących pomocy.

Pomoc, jaką niosą pracownicy pomocy socjalnej drugiemu człowiekowi, jest piękną, ale ciężką pracą. Oznacza codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy i bezradności, wymaga towarzyszenia osobom chorym, cierpiącym, często podejmowania bardzo trudnych decyzji, które nierzadko mają zasadniczy wpływ na jakość życia osób ubogich, niepełnosprawnych, często samotnych.

Życzę Państwu również zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonywanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia dla ludzkiej słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam. Dziękuję za wszelką pomoc i uśmiech, który nieraz jest tym największym dobrem i znakiem nadziei, że wszystko można jeszcze w życiu zmienić. Niech pomoc drugiemu człowiekowi stanie się prawdziwym spełnieniem i przynosi Państwu satysfakcję, a na co dzień ludzką przyjaźń i życzliwość.

Mariusz Bądzior

Starosta Sieradzki