^ Powrót na górę

 

 

Mapa obszaru górniczego „Złoczew”

Rozmiar tekstu:

zloczew
Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów pokazała mapę obszaru górniczego „Złoczew”. – Jest to teren, w którym będziemy operować – mówi Włodzimierz Sarnecki z KWB.

Mapa obejmuje nie tylko samo złoże. Obszar górniczy to również tereny, na których będą się znajdować drogi dojazdowe, elementy infrastruktury oraz zwałowisko.

Na mapie obszar ten zaznaczony jest kolorem różowym. Wewnątrz niego linią przerywaną zaznaczono kontury samego złoża. Jak wyjaśnił dyrektor Włodzimierz Sarnecki z KWB Bełchatów, miejscowości objęte linią przerywaną na pewno przestaną istnieć, pozostałe, znajdujące się w obszarze górniczym – niekoniecznie. – Wiele będzie zależało od aktualnych potrzeb i warunków w odkrywce. Na obszarze górniczym obecnie eksploatowanego złoża stoi sporo domów, w tym niedawno zbudowanych. Nie jest więc tak, że objęcie danej miejscowości obszarem górniczym automatycznie oznacza jej likwidację – objaśnia Włodzimierz Sarnecki.

Obszar znajduje się na terenie trzech gmin dwóch powiatów: Złoczew i Burzenin w powiecie sieradzkim oraz Ostrówek w powiecie wieluńskim. Sięga od Niechmirowa i Gronowa w gminie Burzenin po Milejów w gminie Ostrówek i obejmuje miejscowości m.in. Broszki, Łeszczyn, Biesiec, Dąbrowa Miętka i Miklesz (gmina Złoczew) oraz Okalew, Milejów i Wola Rudlicka (gmina Ostrówek).

Mapa stanie się załącznikiem do zmiany Studium Zagospodarowania Przestrzennego gminy Złoczew.

Do pobrania: Mapa obszaru górniczego „Złoczew”

T.O.