^ Powrót na górę

 

 

Aukcja prac w WTZ już po raz 17

Rozmiar tekstu:

aukcja
Cztery tysiące osiemset złotych – to efekt XVII Aukcji Prac Osób Niepełnosprawnych – podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Dochód z licytacji tradycyjnie będzie przeznaczony na rehabilitację społeczną uczestników WTZ. Od lat odbywa się ona poprzez udział w wycieczkach integracyjnych.

Na aukcję wystawiono w tym roku 85 prac, wykonanych chyba wszystkimi możliwymi technikami – od haftu krzyżykowego poprzez malowanie na jedwabiu, po decoupage. – Tradycyjnie, oprócz prac naszych podopiecznych, mamy też do zlicytowania prace przekazane przez pensjonariuszy Zakładu Karnego w Sieradzu. Są to m.in. budki lęgowe dla ptaków, a także nowość: budki lęgowe dla nietoperzy – mówi dyrektor MOPS Krzysztof Bejmert. Równolegle z licytacją można było nabyć ozdoby bożonarodzeniowe, również wykonane przez podopiecznych WTZ.

Aukcja należy do najstarszych imprez cyklicznych w mieście. Organizowana jest w dobrym momencie, sprzyjającym kupowaniu prezentów świątecznych. Stąd bożonarodzeniowa tematyka prac wystawianych na licytację. W tym roku po raz pierwszy poprowadziła ją Anna Sikora, dziennikarka Naszego Radia.

T.O.

IMG 5046  IMG 5054

IMG 5056  IMG 5082