^ Powrót na górę

 

 

Odznaczenia od kombatantów

Rozmiar tekstu:

kombatanci
Wicestarosta Powiatu Sieradzkiego Mariusz Bądzior i sekretarz Powiatu Piotr Świderski otrzymali odznaki za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Odznaczenia wręczył Eugeniusz Wieczorek, prezes sieradzkiego oddziału ZKRPiBWP, na dorocznym spotkaniu podsumowującym, zorganizowanym w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

ZKRPiBWP Oddział Sieradz liczy w tej chwili około tysiąca członków. – W porównaniu z innymi, mniejszymi oddziałami i kołami, to duża liczba. Ale gdy weźmiemy pod uwagę, że kiedyś mieliśmy ponad 6 tys. członków, ten tysiąc to już bardzo mało. Wielu, bardzo wielu nas już odeszło, tych najstarszych jest naprawdę niewielu. Jako ciekawostkę powiem, że niedawno rozmawiałem z żołnierzem września 1939, mającym 102 lata – mówi Eugeniusz Wieczorek. – Życzę państwu, byście tych stulatków mieli w związku jak najwięcej – odpowiedział obecny na spotkaniu starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

– Od lat korzystamy z uprzejmości władz powiatu, dzięki którym tu, w starostwie mamy swoją siedzibę. Niech te odznaczenia będą formą podziękowania. To dla nas bardzo ważne – powiedział Eugeniusz Wieczorek na spotkaniu podsumowującym 2015 rok. Oprócz wicestarosty i sekretarza Powiatu Sieradzkiego prezes ZKRPiBWP Oddział Sieradz udekorował jeszcze wójta gminy Osjaków Jarosława Trojana, dyrektor Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Agnieszkę Jaśkiewicz, prezes koła ZKRPiBWP w Zduńskiej Woli Marię Urbaś i por. Leona Knopika z Klonowej.

T.O.

IMG 0616  IMG 0620

IMG 0623  IMG 0631

IMG 0634  IMG 0637

IMG 0645  IMG 0656