^ Powrót na górę

 

 

WOŚP 2016. Siedem sztabów w powiecie sieradzkim

Rozmiar tekstu:

wosp
W najbliższą niedzielę po raz 24. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całym kraju zbiórki i licytacje koordynować będzie ponad 1400 sztabów, w tym 7 w powiecie sieradzkim.

Po raz drugi z rzędu wolontariusze pracować będą na rzecz oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. – Ubiegły rok pokazał, że pediatria jest mocno zaniedbaną działką. Dokonując zakupów z pieniędzy zebranych podczas 23. Finału WOŚP zobaczyliśmy, że potrzeby na tych oddziałach są ogromne, z czego tak naprawdę nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy. Wspólnie z zarządem Fundacji podjęliśmy decyzję, że 24. Finał WOŚP również będzie poświęcony pediatrii, tak by odziały zostały kompleksowo wyposażone. Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy Orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej seriomówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (źródło: www.wosp.org.pl).

W samym Sieradzu pieniądze zbierać będzie ponad 100 wolontariuszy, w całym kraju – ponad 120 tys. W powiecie sieradzkim finał 24. Finał WOŚP będzie koordynować 7 sztabów – dwa w Sieradzu i po jednym w Blaszkach, Warcie, Złoczewie, Goszczanowie i we Wróblewie.

Lista sztabów WOŚP w powiecie sieradzkim:

1. Sieradz, Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łokietka 55, szef sztabu: Anna Nowakowska, tel. 43 827 26 59, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

2. Sieradz, Gimnazjum nr 2, ul. Rycerska 4, szef sztabu: Anna Bartosik, tel. 827 14 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

3. Błaszki, Centrum Kultury w Błaszkach, Lubanów 27, szef sztabu: Łukasz Opora, tel. 43 829 25 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

4. Warta, Publiczne Gimnazjum w Warcie, ul. Świętojańska 5, szef sztabu: Aneta Mikołajczyk, tel. 43 829 41 98, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

5. Złoczew, Publiczne Gimnazjum, ul. Szkolna 18, szef sztabu: Aneta Pabiniak, tel. 43 820 24 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

6. Goszczanów, Publiczne Gimnazjum, ul. Kaliska 13, szef sztabu: Anna Kamińska, tel. 438297030, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

7. Wróblew, Publiczne Gimnazjum, Wróblew 55B, szef sztabu: Justyna Zając, tel. 43 821 31 95, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

T.O.

wosp plakat