Bezpłatne badania mammograficzne w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

mammografia
Przez dwa dni – 18 i 19 stycznia – pod supermarketem „Kaufland” w Sieradzu (ul. POW 80) parkować będzie mobilny mammograf. W godz. 9-16 będą się w nim mogły przebadać panie w przedziałach wiekowych 50-69 oraz 40-49 i 70-75 lat.

Bezpłatne badanie mammograficzne przysługuje w tym roku paniom urodzonym w 1966 r. i starszym. Badania te są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Jego adresatkami są panie w wieku 50-69 lat. Skierowanie lekarskie nie jest wymagane.

Bezpłatna mammografia przysługuje ponadto paniom w przedziałach wiekowych 40-49 oraz 70-75 lat, ale w ramach projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”, współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Tu już wymagane jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Aby skorzystać z badania w ramach jednego lub drugiego programu, należy wcześniej zarejestrować się, dzwoniąc pod numer telefonu 58 666 24 44 (centrum telefoniczne czynne 7 dni w tygodniu).

T.O.