^ Powrót na górę

 

 

Młodzież opowie o Paryżu

Rozmiar tekstu:

pbp
W październiku ubiegłego roku w Paryżu szukali śladów Antoine’a Cierplikowskiego, a teraz opowiedzą o tym na spotkaniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu zaprasza na spotkanie zatytułowane „Marzenia się spełniają…”.

W pierwszej połowie października 24-osobowa grupa tegorocznych maturzystów z „Żeromskiego” wyjechała na kilka dni do Francji. Najpierw przebywali w Paryżu, gdzie odwiedzili miejsca związane z królem fryzjerów, a potem, ostatniego dnia wyjazdu, wzięli udział w międzynarodowej debacie młodzieży w ramach projektu „Euroscola”, zorganizowanej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

O tym, jak wyglądało poszukiwanie śladów Antoine’a w stolicy Francji, a także jak wyglądała konfrontacja z młodzieżą z niemal wszystkich państw Europy, uczniowie „Żeromskiego” opowiedzą na spotkaniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu (ul. Żwirki i Wigury 4) w piątek 12 lutego o godz. 18. Na spotkaniu będzie też można obejrzeć wystawę zdjęć z wyjazdu.

Zobacz też: Paryska wędrówka śladami Antoine’a

T.O.