^ Powrót na górę

 

 

Nowa przychodnia i świetlica w Charłupi Wielkiej

Rozmiar tekstu:

charlupia
Od kilku dni w Charłupi Wielkiej (gmina Wróblew) działa nowa przychodnia. W tym samym budynku mieści się świetlica środowiskowa, dofinansowana przez łódzki Urząd Marszałkowski.

Budynek składa się z dwóch części – mniejszej i większej. Mniejszą (225 metrów kwadratowych) zajmuje przychodnia, i tu inwestorem jest spółka „Hipokrates”, natomiast większą (397 metrów) – gminna świetlica środowiskowa. Na budowę tej ostatniej samorząd Wróblewa pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego 500 tys. zł dofinansowania. Cały obiekt kosztował 1,7 mln zł.

Z kolei przychodnia jest efektem partnerstwa publiczno-prywatnego gminy i spółki „Hipokrates”, będącej podmiotem prawa handlowego z 50-procentową własnością gminy. „Hipokrates” powstał w wyniku radykalnych zmian w gminnej służbie zdrowia, wprowadzonych przez wójta Tomasza Woźniaka. Polegały one na przekształceniu w 2013 r. Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej we Wróblewie właśnie w spółkę publiczno-prywatną.

Budowa obiektu ruszyła jesienią 2014 r. i już rok później w świetlicy odbywały się pierwsze zajęcia z aerobiku dla mieszkanek gminy. Świetlico-przychodnia znajduje się w samym centrum Charłupi, przy głównym skrzyżowaniu dróg powiatowych, w miejscu, w którym kiedyś stała remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, na gminnym gruncie.

T.O.

1  1a