^ Powrót na górę

 

 

Powiatowi drogowcy na spotkaniu ws. Hellena Tour

Rozmiar tekstu:

pzd
Przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu – Robert Piątek i Janusz Grdeń – wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym omówiona została trasa przebiegu wyścigu kolarskiego Hellena Tour. Trasa ta będzie wiodła przede wszystkim przez drogi powiatowe.

Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour” odbywa się każdego roku wczesną wiosną, a więc w okresie naprawiania pozimowych ubytków drogowych. – Dlatego też ważne jest, by spotkania organizacyjne na temat wyścigu odbywały się z możliwie największym wyprzedzeniem. To pozwoli nam zawczasu przedyskutować trasę przejazdu kolarzy i ewentualnie poszukać alternatywnych dróg, jeśli by się okazało, że proponowana przez organizatorów trasa wymaga zmiany priorytetów w pozimowych naprawach – mówi Robert Piątek, dyrektor PZD w Sieradzu.

W spotkaniu poświęconym 31. już edycji wyścigu Hellena Tour, szefowi powiatowych drogowców towarzyszył specjalista ds. inżynierii ruchu drogowego PZD – Janusz Grdeń.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy i Miasta Warta, bo to właśnie na obszarze tej gminy sieć dróg powiatowych jest najgęstsza. Przez tereny te kolarze pojadą pierwszego dnia wyścigu – 8 kwietnia (będzie to trasa Warta – Chabierów – Góra – Cielce – Warta). Konsultacje odbyły się z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, władz samorządowych GiM Warta z burmistrzem Janem Serafińskim oraz organizatorów wyścigu.

Dokładny przebieg trasy 31. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour” można prześledzić na stronie internetowej KTK Kalisz.

T.O.