^ Powrót na górę

 

 

Podbudowa na ul. Reymonta

Rozmiar tekstu:

pzd
Pod koniec tego tygodnia na ul. Reymonta w Sieradzu kładziona będzie nowa podbudowa. W związku z tym wystąpią bardzo poważne problemy z dojazdem mieszkańców do posesji. Przedstawiciel wykonawcy obiecał, że na bieżąco będą w tym pomagać obecne na miejscu służby drogowe.

– Prace będą się odbywać odcinkami po 200 metrów. Mieszkańców ul. Reymonta prosimy po pierwsze o cierpliwość, a po drugie, by na miejscu zwracali uwagę na informacje przekazywane przez drogowców – mówi Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Mieszkańcy remontowanej ulicy muszą się też przyzwyczaić do widoku drogowców w soboty i niedziele. Będą tam bowiem pracować ekipy branżowe, usuwające kolizje infrastruktury (kanalizacyjnej, energetycznej itd.) w związku z inwestycją.

We wtorek (12 lipca) rano w siedzibie PZD odbyła się kolejna narada z udziałem przedstawiciela firmy „Strabag”. – Cotygodniowe spotkania z wykonawcą są naszą odpowiedzią na uwagi, że prace posuwają się zbyt wolno lub nawet, że w ogóle nic się dzieje na placu budowy. Narady służą wymianie informacji i pomagają na bieżąco przekazywać „Strabagowi” wątpliwości napływające do nas od mieszkańców – wyjaśnia Robert Piątek.

Prace trwają również na al. Grunwaldzkiej, gdzie (od strony skrzyżowania z Reymonta) zdejmowane są płyty chodnikowe. Ponadto na pasie zieleni między jezdniami w okolicy pawilonu „Bartek” zdjęta została warstwa ziemi, co jest przygotowaniem do budowy parkingu.

Przypominamy: prace drogowe na ul. Reymonta i al. Grunwaldzkiej odbywają się w ramach jednej inwestycji, finansowanej przez Powiat Sieradzki i Miasto Sieradz. Przebudowa Reymonta i wymiana chodników wraz z budową parkingu na Grunwaldzkiej potrwają do połowy września 2016 r.

T.O.

2  3

4  5