^ Powrót na górę

 

 

Przebudowa ul. Reymonta potrwa dłużej

Rozmiar tekstu:

pzd
Wydłuży się czas remontu ul. Reymonta w Sieradzu. Przesunięcie terminu zakończenia robót wynika z konieczności wzmocnienia gruntu pod nawierzchnią. Prace przy remoncie chodnika na al. Grunwaldzkiej idą zgodnie z planem.

Po zdjęciu nawierzchni drogi powiatowej w ul. Reymonta i wykonaniu wykopu okazało się, że nośność gruntu jest za mała i konieczne będzie jego wzmocnienie. Szczegóły techniczne wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu: – Oprócz tego, co było przewidziane w projekcie, zostanie zdjęta dodatkowo 20-centymetrowa warstwa gruntu. Zastąpi ją materac z geosyntetyku i warstwa tłucznia, która wzmocni podbudowę drogi.

Jeszcze w tym tygodniu wykonawca remontu – firma „Strabag” – przedstawi harmonogram prac uwzględniający wydłużenie prac. Zgodnie z pierwotnym planem, mają się one zakończyć do połowy września. Ze wstępnych ustaleń między inwestorem (PZD) i wykonawcą wynika, że droga zostanie oddana do użytku około miesiąca później. Wprowadzone do projektu zmiany spowodują również zwiększenie kosztów inwestycji. Wzrosną one o około 400 tysięcy złotych.

W innym miejscu tego samego przedsięwzięcia – na al. Grunwaldzkiej – trwają prace przy wymianie chodnika i tu żadne zmiany nie są planowane. Po usunięciu starej kostki i płyt betonowych, wykonawca przystąpił już do układania nowej nawierzchni chodnika.

T.O.