^ Powrót na górę

 

 

Budynek PZD oddany do użytku

Rozmiar tekstu:

pzd
Kolejny etap budowy nowego Obwodu Drogowego Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu zakończony. Drogowcy powoli mogą się już przenosić do pachnącego nowością budynku socjalno-garażowo-magazynowego.

– Oddajemy dziś do użytku nowoczesny obiekt, na który składa się część socjalna i garażowa. Są tu również niewielkie pomieszczenia magazynowe oraz kotłownia. Jego standardu nie da się w żaden sposób porównać z warunkami, w jakich drogowcy PZD pracują w starym obwodzie na ul. Podzamcze – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Zakres inwestycji, wykonanej przez firmę „Finans-Bud” z Sieradza, obejmował budowę obiektu biurowo-socjalnego z częścią magazynową (jego powierzchnia użytkowa to nieco ponad 400 m kw.), ogrodzenie terenu, zewnętrzne instalacje elektryczne oraz instalacje wodociągową i sanitarną. Koszt całości wyniósł prawie 724 tys. zł.

Nowa baza drogowa PZD powstaje przy ul. Zachodniej, w sąsiedztwie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na mocy porozumienia starosty Dariusza Olejnika z prezydentem Sieradza Jackiem Walczakiem, zawartego w październiku 2014 r., samorządy zamieniły się działkami. Teren przy ul. Podzamcze, na którym znajduje się obecnie OD, częściowo objęty jest rewitalizacją, dlatego konieczne było przeniesienie go w inne miejsce. W zamian Powiat otrzymał grunty przy ul. Zachodniej, położone za PEC.

Trwa już realizacja kolejnego etapu budowy nowego OD PZD. Jest nim hala magazynowo-garażowa o powierzchni ponad 300 m kw. Buduje ją przedsiębiorstwo „M&M Projekt” z Lipicza.

T.O.

2  3

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17