^ Powrót na górę

 

 

Droga powiatowa wysoko w rankingu PRGiPID

Rozmiar tekstu:

pzd
Przebudowa ciągu dróg powiatowych Wróblew-Wągłczew-Gruszczyce (I etap) znalazła się na trzecim miejscu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Jest to jedna z dwóch inwestycji drogowych, zgłoszonych przez Powiat Sieradzki do tegorocznej edycji PRGiPID. Całkowity koszt jej realizacji to prawie 6,5 mln zł. Wysoka pozycja na liście rankingowej właściwie gwarantuje jej dofinansowanie na poziomie 3 mln. Pozostała kwota będzie wkładem własnym Powiatu, przy czym udział finansowy w inwestycji zadeklarowała również Gmina Wróblew.

Niemalże w środku listy, bo na 14. miejscu (na 27 ujętych w rankingu), znalazła się druga powiatowa inwestycja drogowa: przebudowa ul. Widawskiej w Sieradzu. Czy zostanie dofinansowana? Na razie nie wiadomo. Odpowiedź na to pytanie poznamy być może już pod koniec listopada, kiedy to Łódzki Urząd Wojewódzki opublikuje ostateczną listę rankingową. Do tego czasu ŁUW czeka na ewentualne zastrzeżenia samorządów co do oceny merytorycznej złożonych wniosków.

Na remont ul. Widawskiej Powiat również chce pozyskać 3 mln dofinansowania. Nieco więcej, bo 3,3 mln, wyniesie wkład własny. Do inwestycji dołoży się też Gmina Miasto Sieradz.

Wraz z listą inwestycji powiatowych ŁUW opublikował ranking 52 wniosków zgłoszonych przez gminy. Jest w nim 7 inwestycji gminnych z powiatu sieradzkiego:

– na miejscu 2. Gmina Wróblew: droga Słomków Mokry-Bliźniew,

– na miejscu 3. Gmina Brzeźnio: droga Kliczków Wielki-Kliczków Kolonia,

– na miejscu 18. Gmina Brąszewice: droga w miejscowości Salamony,

– na miejscu 19. Gmina Goszczanów: droga w ul. Bocznej w Goszczanowie,

– na miejscu 25. Gmina Sieradz: droga w ul. Głównej w Chojnem,

– na miejscu 39. Gmina Miasto Sieradz: droga w ul. Zielonej w Sieradzu,

– na miejscu 42. Gmina Klonowa: droga w miejscowości Pawelce.

T.O.