^ Powrót na górę

 

 

Droga w Rowach już po remoncie

Rozmiar tekstu:

pzd
Przez miejscowość Rowy (gmina Wróblew) można już jeździć wyremontowaną drogą. Jej modernizacja, jak również wcześniejsza budowa chodnika, to wspólna inwestycja Powiatu Sieradzkiego i Gminy Wróblew.

Wczesną jesienią tego roku na prawie 500-metrowym odcinku drogi powiatowej biegnącej przez Rowy zbudowany został chodnik, poszerzono również jezdnię. – Chodnik jest w Rowach wyjątkowo potrzebny i wyczekiwany, głównie ze względów bezpieczeństwa. Dotychczas piesi poruszali się po jezdni, co, zwłaszcza gdy mijały się dwa samochody, stwarzało zagrożenie. A trzeba wiedzieć, że przy tej drodze jest kilka miejsc użyteczności publicznej: kaplica, sklep, a także przystanek autobusowy, z którego dzieci zabierane są do szkoły. Teraz w Rowach będzie bezpieczniej – komentował wówczas Tomasz Woźniak, wójt Gminy Wróblew. Koszt tej części inwestycji wyniósł 280.391,35 zł, z czego Gmina przeznaczyła na nią 150 tys.

Kiedy zakończyła się budowa chodnika, oba samorządy postanowiły również zainwestować w nakładkę bitumiczną, która wyrównała jezdnię i zwiększyła bezpieczeństwo poruszania się po niej. Koszt tej nakładki to 92 tys. zł. Powiat Sieradzki i Gmina Wróblew podzieliła się nim po połowie.

T.O.