^ Powrót na górę

 

 

Ostatni odcinek S8 oddany do użytku

Rozmiar tekstu:

IMG 3636
Od soboty 29 listopada można już jeździć do Łodzi drogą ekspresową S8. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku jej ostatni odcinek – z Sieradza do Łasku.

Oddany fragment S8 liczy 33,6 km i podobnie jak otwarte wcześniej odcinki z Sieradza do Walichnów, ma betonową nawierzchnię, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu (o szerokości 3,5 m) oraz pas awaryjny o szerokości 2,5 m. Droga charakteryzuje się dużą nośnością, mogą po niej jeździć nawet najcięższe pojazdy – o nacisku 11,5 tony na jedną oś. Drogę zaprojektowano tak, że w razie potrzeby można będzie dobudować trzeci pas ruchu bez ingerencji w obiekty inżynierskie.

Ostatni odcinek S8 zbudowało konsorcjum firm „Dragados” i „Pol Aqua” za kwotę 1,4 mld zł. Można na niego wjechać na jednym z pięciu węzłów: Sieradz Południe, Sieradz Wschód, Zduńska Wola, Karsznice i Łask.

Cała trasa S8 umożliwia przejazd z Wrocławia do Łodzi w czasie około 2 godzin. W województwie łódzkim biegnie przez powiaty wieruszowski, sieradzki, zduńskowolski i łaski.

Mapa S8 w województwie łódzkim

T.O.