^ Powrót na górę

 

 

Powiatowa schetynówka na 5. miejscu listy rankingowej

Rozmiar tekstu:

pzd schetynowki
Wiadomo już na pewno, że inwestycja przebudowy drogi powiatowej z Klonowej do drogi krajowej nr 14 w kierunku Lututowa zostanie sfinansowana częściowo z dotacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Na liście schetynówek, czyli remontów dróg przewidzianych do dofinansowania z NPPDL w przyszłym roku, droga w gminie Klonowa znalazła się na 5. pozycji wśród inwestycji powiatowych. Wartość dofinansowania dla remontu tej drogi wyniesie 1.720,166,90 złotych.

Z gmin powiatu sieradzkiego na liście rankingowej NPPDL znalazły się: Goszczanów (na 17. miejscu) z drogą Wola Tłomakowa-Świnice Kaliskie, gmina wiejska Sieradz, która planuje przebudować drogę Dzigorzew-Charłupia Mała (21. pozycja), a także Wróblew.

Ta ostatnia gmina, mimo że znalazła się tuż pod podwójną kreską oddzielającą listę główną od rezerwowej, ma duże szansę na pozyskanie dofinansowania. – Podobnie było z naszą inwestycją rok temu. Po pierwszych przetargach okazało się, że pieniędzy wystarczy jeszcze dla kilku samorządów z listy rezerwowej – mówi Tomasz Woźniak, wójt gminy Wróblew. Nadzieje są tym większe, że drugi etap przebudowy drogi gminnej Wróblew-Wągłczew w miejscowościach Próchna i Ocin znalazł się na pierwszym miejscu listy rezerwowej.

T.O.