^ Powrót na górę

 

 

Reorganizacja ruchu w Smardzewie

Rozmiar tekstu:

pzd
W najbliższych dniach w Smardzewie (gmina Wróblew) rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 i dróg powiatowych w kierunku Kościerzyna i Charłupi Wielkiej. W związku z tym obie drogi powiatowe będą od tej strony zamknięte.

Zgodnie z art. 25 ust. 1 Ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, budowa, przebudowa lub remont skrzyżowania dróg różnych kategorii należy do obowiązków zarządcy drogi kategorii wyższej. W związku z tym skrzyżowaniem w Smardzewie zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i to ona jest tu inwestorem. Wykonawcą będzie lokalna firma – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Czartek.

Jak informuje rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, rondo powstanie w ramach ogólnopolskiego programu przebudowy miejsc szczególnie niebezpiecznych w ruchu drogowym. Rzecz jasna będzie ono miało również potrzebną infrastrukturę – oświetlenie, odwodnienie i zatoki autobusowe.

Realizacja inwestycji ma się rozpocząć jeszcze w tym tygodniu, tuż po zaakceptowaniu przez GDDKiA zaproponowanego przez wykonawcę projektu organizacji ruchu na czas prac. I tu ważna informacja dla kierowców, którzy często korzystają z dróg powiatowych biegnących przez Charłupię Wielką i Kościerzyn, łączących się w Smardzewie z krajową „dwunastką”: wjazd na obie drogi z przebudowywanego skrzyżowania będzie do końca tego roku zamknięty.

Projekt organizacji ruchu przewiduje objazdy z jednej strony przez Tworkowiznę, Oraczew, Gorzuchy, Dąbrówkę, Józefkę i Wróblew, a z drugiej – przez Kościerzyn, Ocin i Wróblew. Ruch samą drogą krajową (na odcinku około 300 m) będzie się odbywał wahadłowo.

Do pobrania:

Mapa – organizacja ruchu na czas budowy ronda

T.O.