^ Powrót na górę

 

 

Wyjazdowe spotkanie radnych

Rozmiar tekstu:

komisja
Członkowie komisji stałych Rady Powiatu Sieradzkiego obradowali na posiedzeniu wyjazdowym. – Był to objazd dróg powiatowych. Chcieliśmy pokazać radnym nasze ostatnie inwestycje, ale też miejsca, w których jest jeszcze trochę do zrobienia – mówi Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

W składzie Rady Powiatu działa sześć komisji stałych: budżetu i finansów, spraw społecznych, spraw gospodarczych, drogownictwa, komunikacji spraw obywatelskich, rewizyjna oraz skarg, wniosków i petycji. Wchodzący w ich skład radni spotykają się dzień lub dwa przed każdą sesją Rady Powiatu oraz w dniu obrad. Miejscem spotkań z reguły jest biuro rady, czasami jednak temat wymaga omówienia na miejscu.

– Spotkania w terenie organizujemy z reguły wtedy, gdy rozwiązanie problemu wymaga przyjrzeniu się sprawie na miejscu. Poza tym jest to świetny sposób na zaznajomienie zwłaszcza nowych, wybranych niedawno radnych, z tematami, z którymi przyjdzie im się zmierzyć później na sesjach. W tym wypadku chodziło o pokazanie im stanu dróg powiatowych na terenie gmin Błaszki, Brąszewice i Wróblew, czyli tam, gdzie realizowaliśmy lub w najbliższym czasie będziemy realizować inwestycje – wyjaśnia starosta sieradzki Mariusz Bądzior. W objeździe dróg uczestniczyły również: skarbnik powiatu Iwona Piekarczyk i sekretarz powiatu Katarzyna Dąbrowska.

Komisje obejrzały efekt pierwszego etapu przebudowy ciągu drogowego Wróblew-Wągłczew-Gruszczyce (łączącego gminy Wróblew i Błaszki), który w tym roku będzie kontynuowany na odcinku z Wągłczewa do Gruszczyc (trwa postępowanie przetargowe), a także efekty inwestycji w Pipiach i Brąszewicach. Przy okazji dyrektor PZD wyjaśnił proces technologiczny remontów drogowych.

T.O.

1  3