^ Powrót na górę

 

 

Szansa na kontynuację remontu ul. Reymonta

Rozmiar tekstu:

pzd
Powiat Sieradzki przymierza się do kontynuacji przebudowy drogi powiatowej na ul. Reymonta w Sieradzu. Jeszcze w sierpniu samorząd złoży do RPO WŁ wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

Dwa lata temu Powiat oddał do użytku wyremontowany odcinek ul. Reymonta, zamknięty skrzyżowaniami z al. Grunwaldzką i ul. Ludową. – Zapowiadaliśmy wówczas, że inwestycja będzie kontynuowana, jeśli tylko pojawi się szansa na pozyskanie dofinansowania ze środków zewnętrznych. Taka szansa zaistniała właśnie teraz – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Źródłem dofinansowania może stać się Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego, do którego wnioski należy składać do poniedziałku 19 sierpnia. – W specyfikacji napisano, że szczególnie premiowane będą te inwestycje, które dotyczą dróg łączących się z siecią TEN-T, czyli z Transeuropejską Siecią Transportową. Ul. Reymonta spełnia ten warunek, bo dochodzi do ronda, łączącego obwodnicę Sieradza z drogą S8 – wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Na tym szczególne znaczenie ul. Reymonta się nie kończy. Droga ta jest bowiem alternatywą dla kierowców, którzy z obwodnicy chcą sprawnie dojechać do centrum Sieradza, a zazwyczaj korzystali z ul. POW. Należy się spodziewać, że po remoncie to właśnie droga powiatowa przejmie na siebie ruch od obwodnicy do miasta i stanie się jedną z ważniejszych arterii komunikacyjnych Sieradza. Nie mówiąc już o tym, że remont ul. Reymonta ma ogromne znaczenie dla mieszkańców oraz dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego w tej części miasta.

Czekający na przebudowę odcinek liczy około 1,2 km długości. Według szacunków PZD, ma ona kosztować około 5,5 mln zł. Z RPO można pozyskać maksymalnie do 85 proc. ogólnych kosztów inwestycji. Finansowy udział w dokończeniu modernizacji ul. Reymonta zapowiedziało również Miasto Sieradz. O tym, czy pieniądze z RPO zostaną przyznane i w jakiej kwocie, dowiemy się na początku przyszłego roku.

Temat inwestycji na ul. Reymonta podejmą na najbliższej sesji (14 sierpnia) sieradzcy radni powiatowi. Jednym z punktów posiedzenia będzie bowiem przyjęcie uchwały w sprawie ujęcia w budżecie Powiatu Sieradzkiego na 2020 rok przy partnerstwie Gminy Miasto Sieradz zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1751E – ul. Reymonta w Sieradzu”. Tego samego dnia nad analogiczną uchwałą pochylą się radni miejscy.

T.O.

1  2