^ Powrót na górę

 

 

Umowa na remont ul. Widawskiej

Rozmiar tekstu:

pzd
Starosta sieradzki Mariusz Bądzior podpisał umowę na remont ul. Widawskiej w Sieradzu. Wykonawcą będzie konsorcjum złożone z firmy „Bud-Trans” i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Czartkach.

Ze strony samorządu powiatowego podpisy na umowie złożyli: starosta Mariusz Bądzior. Członek Zarządu Powiatu Tomasz Baliński i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Piątek. Wykonawców reprezentowała Maria Karbowiak z firmy „Bud-Trans”, lidera konsorcjum.

– To bardzo duża inwestycja, długo wyczekiwana przez mieszkańców. Nie byłoby jej, gdyby nie współpraca trzech samorządów: Powiatu Sieradzkiego, Miasta Sieradz i Gminy Sieradz. Nie byłoby jej również, gdyby nie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział Mariusz Bądzior przed uroczystym podpisaniem umowy.

Prace remontowe na ul. Widawskiej rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Ich zakres obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do 7 (na odcinku 1,4 km) i do 6 metrów (na długości 3,7 km), budowę ciągu rowerowo-pieszego o szerokości 2,5 m, wykonanie zjazdów do posesji i na pola uprawne oraz przebudowę mostu w Podłężycach. Na drodze powstanie wyniesione przejście dla pieszych i nowe oświetlenie. Utrudnienia związane z remontem potrwają do końca przyszłego roku.

Całkowita wartość zadania to 16 324 991,52 zł brutto. Na kwotę tę składają się:

– środki z Funduszu Dróg Samorządowych: 7 890 480,00 zł,

– środki Powiatu Sieradzkiego: 2 984 511,52 zł,

– środki Miasta Sieradz: 4 000 000,00 zł,

– środki Gminy Sieradz: 1 450 000,00 zł.

T.O.

1  2

3  4

5  7