^ Powrót na górę

 

 

Konsultacje w sprawie drogi Bartochów-Tubądzin

Rozmiar tekstu:

pzd
Właściciele gruntów położonych wzdłuż drogi powiatowej Bartochów-Tubądzin w gminach Warta i Wróblew wypowiedzieli się w sprawie jej przebudowy. Konsultacje społeczne odbyły się salach OSP Łabędzie i OSP Tubądzin.

– Chodzi o to, by na etapie tworzenia projektu inwestycji mieszkańcy mogli poznać jej szczegóły i wypowiedzieć się co do założeń planu. Akurat w wypadku tej drogi największym problemem jest odwodnienie, dlatego sugestie lokalnej społeczności są dla nas szczególnie ważne. Projektant w miarę możliwości uwzględni je w ostatecznej wersji dokumentu – mówi Tomasz Baliński, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego.

W konsultacjach wzięło udział około 60 mieszkańców Bartochowa, Gołuch, Łabędzi, Tubądzina oraz okolicznych miejscowości. Byli to głównie właściciele posesji i pól położonych przy planowanej do remontu drodze.

O ogólnych założeniach inwestycji opowiedział Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządów Dróg w Sieradzu. Szczegóły techniczne przedstawił Jacek Małecki, projektant drogi. Na pytania dotyczące remontu odpowiadali pracownicy PZD oraz samorządowcy z Rady Powiatu Sieradzkiego: Tomasz Baliński, Michał Wzgarda i Krzysztof Żubrowski. Ponieważ udział finansowy w inwestycji zapowiedziały władze gmin Wróblew i Warta, w spotkaniach wzięli również udział ich przedstawiciele – Tomasz Woźniak, wójt Gminy Wróblew oraz Marcin Wicherski, podinspektor ds. drogownictwa w Wydziale Inwestycji Urzędu Miejskiego w Warcie.

Mieszkańców, którzy nie mogli przybyć na spotkania, Powiat zaprasza do siebie. Do piątku 21 lutego włącznie w godz. 7:00 – 15:00 projekt będzie dostępny w siedzibie PZD – na V piętrze budynku sieradzkiego starostwa przy pl. Wojewódzkim 3.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11

12  13

14  15