^ Powrót na górę

 

 

Remont Widawskiej. Widać koniec robót

Rozmiar tekstu:

pzd1
Remont drogi powiatowej na ul. Widawskiej w Sieradzu wkroczył w ostatnią fazę. Wykonawcy kładą ścieralną warstwę nawierzchni przy wykorzystaniu tzw. metody bezszwowej.

Drogowcy układają nawierzchnię jednocześnie na całej szerokości jezdni. Nie jest ona łączona na środku, przez co będzie równiejsza i bardziej trwała. Przy nawierzchni ze szwem z czasem na osi jezdni tworzą się niewielkie szczeliny, w które dostaje się woda. Nie trzeba tłumaczyć, jakie ubytki spowoduje ona po wielokrotnym cyklu zamarzania i rozmarzania. Widawska od początku remontu, czyli od końca 2019 roku, jest zamknięta dla ruchu – od skrzyżowania z drogą krajową do skrzyżowania z drogą do Rzechty.

Przypomnijmy – przebudowa drogi na ul. Widawskiej to duża, ponad 16-milionowa inwestycja Powiatu Sieradzkiego, realizowana we współpracy z Miastem Sieradz i Gminą Sieradz przy udziale środków z Funduszu Dróg Samorządowych, pozyskanych przez samorząd powiatowy. Termin zakończenia inwestycji mija 30 listopada 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, nagranego 8 października przez pana Krzysztofa Karbowiaka z firmy „Bud-Trans”, podczas prac drogowych na ul. Widawskiej:

Ulica Widawska – widok z drona

T.O.