^ Powrót na górę

 

 

Przetarg na budowę Obwodu Drogowego PZD

Rozmiar tekstu:

IMG 7074
Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu ogłosił przetarg na kolejny etap budowy Obwodu Drogowego przy ul. Zachodniej. Do 31 sierpnia 2016 r. ma być gotowy budynek biurowo-socjalny, oświetlenie obwodu, monitoring i ogrodzenie.

Przedmiotem zamówienia jest dwuetapowa budowa budynku biurowo-socjalnego z częścią magazynową oraz oświetlenie terenu, monitoring i ogrodzenie od strony ul. Zachodniej. W etapie pierwszym powstanie budynek w stanie surowym zamkniętym (do 15 grudnia 2015), w drugim zaś zostaną w nim wykonane roboty wykończeniowe i instalacyjne (do 31 sierpnia 2018).

Przypominamy – na mocy porozumienia starosty sieradzkiego z prezydentem Sieradza, zawartego w październiku 2014 r., samorządy zamieniły się działkami. Teren, na którym znajduje się obecnie OD, częściowo objęty jest rewitalizacją, dlatego konieczne było podpisanie aktu notarialnego, który pozwoli miastu na ingerencję w zagospodarowanie przekazanej działki przy ul. Podzamcze. W zamian powiat otrzymał grunty przy ul. Zachodniej, położone za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. – Zgodnie z umową zawartą z miastem, na uzbrojenie działki i zbudowanie na niej wszystkich potrzebnych budynków oraz urządzeń niezbędnych do funkcjonowania Obwodu Drogowego, mamy czas do 2018 r. – mówi Dariusz Olejnik, starosta sieradzki.

OD przy ul. Zachodniej będzie się składał z budynku socjalno-biurowego z częścią magazynowo-produkcyjną, garaży, boksów na tłuczeń i grys kamienny, zbiornika na emulsję asfaltową, wiaty magazynowej materiałów betonowych, niszy załadunkowej, dźwignicy bramowej dla piaskarko-solarek, magazynu mieszanki piaskowo-solnej i parkingów.

Ogłoszenie o zamówieniu

T.O.

001