^ Powrót na górę

 

 

Rusza budowa Obwodu Drogowego PZD w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

pzd
Dosłownie na dniach ruszą prace budowlane na terenie nowego Obwodu Drogowego Powiatowego Zarządu Dróg. Jeszcze w tym roku na działce PZD przy ul. Zachodniej w Sieradzu powstanie budynek biurowo-socjalno-magazynowy wraz z ogrodzeniem i monitoringiem.

W piątek 21 sierpnia PZD podpisał z wykonawcą – firmą „Finans-Bud” z Kuśnia koło Sieradza – umowę na dwa etapy prac, które mają być zrealizowane do 16 sierpnia 2016 r. Do końca bieżącego roku działka zostanie ogrodzona i objęta monitoringiem. Ponadto powstanie na niej budynek biurowy z częścią magazynową w stanie surowym. W drugim etapie, przyszłorocznym, obiekt ten zostanie wykończony. Łączny koszt obu etapów wyniesie 1 386 306 63 zł.

W skład OD wejdą jeszcze: garaże, boksy na tłuczeń i grys kamienny, zbiornik na emulsję asfaltową, wiata magazynowa materiałów betonowych, nisza załadunkowa, dźwignica bramowa dla piaskarko-solarek, magazyn mieszanki piaskowo-solnej i parkingi. Elementy te powstaną w kolejnych latach. – Zgodnie z umową zawartą z miastem, na uzbrojenie działki i zbudowanie na niej wszystkich potrzebnych budynków oraz urządzeń niezbędnych do funkcjonowania Obwodu Drogowego, mamy czas do 2018 r. – mówi Dariusz Olejnik, starosta sieradzki.

Przypominamy – na mocy porozumienia starosty z prezydentem Sieradza, zawartego w październiku 2014 r., samorządy zamieniły się działkami. Teren przy ul. Podzamcze, na którym znajduje się obecnie OD, częściowo objęty jest rewitalizacją, dlatego konieczne było podpisanie aktu notarialnego pozwalającego miastu na ingerencję w zagospodarowanie przekazanej działki. W zamian powiat otrzymał grunty przy ul. Zachodniej, położone za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

T.O.