^ Powrót na górę

 

 

Głosuj na aktywne przejście dla pieszych

Rozmiar tekstu:

pzd
Na ul. Targowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu może powstać aktywne przejście dla pieszych, składające się m.in. z mat antypoślizgowych, aktywnych znaków drogowych i dodatkowych elementów odblaskowych. Wszystko zależy od aktywności internautów.

Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu bierze udział w projekcie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń „Stop wariatom drogowym”. Polega on na tym, że ze zgłoszonych do końca sierpnia przejść dla pieszych w kraju wybranych zostanie 20. Przejścia te przejdą metamorfozę. – Zostaną przebudowane na nowoczesne interaktywne obiekty składające się z aktywnych znaków D-6, mat antypoślizgowych i tzw. kocich oczek, czyli umieszczonych w nawierzchni drogi świateł – wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor PZD.

Takie przejście miałoby się znaleźć na ul. Targowej, tuż przy SP nr 4. W miejscu tym panuje duży ruch pieszy nie tylko ze względu na szkołę, ale również przez bezpośrednią bliskość supermarketu oraz miejskiego targowiska.

Podstawą sukcesu w projekcie jest głosowanie internautów – im więcej kliknięć na wybrane miejsce na mapie drogowej kraju, tym większa szansa na wygraną. Głosowanie odbywa się na stronie www.stopwariatom.pl w zakładce "Aktywne przejścia".

T.O.