^ Powrót na górę

 

 

Aktywne przejście dla Sieradza

Rozmiar tekstu:

pzd
Na drodze powiatowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu (ul. Targowa) powstanie aktywne przejście dla pieszych. Zostanie zbudowane dzięki internautom, którzy od 8 do 14 września brali udział w konkursie PZU i głosowali za tą lokalizacją.

Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu bierze udział w projekcie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń „Stop wariatom drogowym”. Polega on na tym, że ze zgłoszonych do końca sierpnia przejść dla pieszych w kraju we wrześniu wybranych zostanie 20 (po 5 w każdym tygodniu). Przejścia te przejdą metamorfozę. – Zostaną przebudowane na nowoczesne interaktywne obiekty składające się z aktywnych znaków D-6, mat antypoślizgowych i tzw. kocich oczek, czyli umieszczonych w nawierzchni drogi świateł – wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor PZD.

Takie przejście znajdzie się na ul. Targowej, tuż przy SP nr 4. W miejscu tym panuje duży ruch pieszy nie tylko ze względu na szkołę, ale również przez bezpośrednią bliskość supermarketu oraz miejskiego targowiska. Nowe przejście powinno być gotowe w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

Wyniki głosowania można znaleźć na stronie www.stopwariatom.pl w zakładce „Aktywne przejścia”.

T.O.