^ Powrót na górę

 

 

Będzie kolejna publikacja o Sieradzu

Rozmiar tekstu:

publikacja
Fundacja Wspierania Kultury Miasta Sieradza przygotowuje się do wydania wspomnień o Sieradzu w czasach województwa. – Apelujemy do mieszkańców miasta o dzielenie się materiałami z lat 1975-1998 – mówi Michał Kłos, prezes fundacji, były prezydent Sieradza i wicestarosta sieradzki.

Będą to wspomnienia przede wszystkim uczestników szeroko pojętego życia społecznego miasta wojewódzkiego – pracowników urzędów i jednostek im podległych, ludzi kultury, działaczy sportowych itp. Przede wszystkim, ale nie tylko, bo swoimi refleksjami o Sieradzu jako stolicy województwa może się podzielić każdy, kto go pamięta. Doborem i weryfikacją materiałów do książki zajmie się zespół redakcyjny.

– Na podstawie dokumentów, zdjęć i wspomnień zebranych od mieszkańców, powstanie nie tylko książka. Chcemy, by autorzy i właściciele tych materiałów już po wydaniu publikacji dzielili się nimi również w lokalnych mediach, głównie w radiu i telewizji – wyjaśnia Michał Kłos, jednocześnie zastrzegając, że publikacja obejmie tylko samo miasto, nie zaś województwo. – Taki zakres tematyczny też rozważaliśmy, ale ostatecznie pozostaliśmy przy samym Sieradzu. Myślę, iż praca poświęcona województwu byłaby zbyt obszerna, a co za tym idzie, znacznie droższa. Sieradz jest miastem o tak bogatej historii, że wystarczyłoby na niejedną książkę. Przed nami intensywna praca – zapowiada prezes FWKMS. Publikacja ma zostać wydana w roku 2017.

Zainteresowani posiadacze archiwalnych zdjęć i dokumentów z czasów wojewódzkiego Sieradza, proszeni są o kontakt z fundacją. Jej siedziba znajduje się w Muzeum Okręgowym przy Rynku 2 w Sieradzu.

T.O.