^ Powrót na górę

 

 

Promocja „Czarnego kota” Joanny Chachuły

Rozmiar tekstu:

pbp
To pierwszy tomik wierszy tej poetki. Joanna Chachuła z Sieradzkiej Grupy Poetyckiej „Desant”, dziennikarka Sieradzkiej Telewizji Regionalnej, promowała go na spotkaniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.

– Znam Joannę tak długo, że właściwie nie pamiętam kiedy zaczęła się nasza znajomość. Prawie na pewno miało to związek z zawodem, który wykonuje. Pierwsze co pamiętam z tej znajomości to szacunek, z jakim zawsze zwraca się do swoich rozmówców. Obserwuję ją często, jak przeprowadza wywiady z gośćmi biblioteki, nierzadko są to osobistości świata literatury. Joanna jest zawsze świetnie przygotowana i imponuje mi swoją wiedzą z literatury. Poza tym jest to osoba, która autentycznie i prawdziwie cieszy się z sukcesów innych – rozpoczęła spotkanie Hanna Krawczyk, dyrektor PBP.

Sieradzanie Joannę Chachułę znają przede wszystkim z telewizji, ale ci bardziej wtajemniczeni wiedzą, że od wielu lat pisze wiersze. Tych wtajemniczonych jest coraz więcej, za sprawą sukcesów „Desantu”. Najnowszy z nich to pierwsze miejsce w Turnieju Jednego Wiersza na I Zjeździe Grup Poetyckich Województwa Łódzkiego.

Pierwszy tomik wierszy Joanny Chachuły nosi tytuł „Czarny kot”, na cześć kota poetki. – Czarne koty nie mają lekko. Ludzie mają na ich temat rożne krzywdzące przesądy, których koty zupełnie nie są świadome – mówi autorka. Tomik zawiera 39 wierszy powstałych w latach 2013-2016. „Czarnego kota” wydało Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz.

Na spotkanie promocyjne do biblioteki przyszli przyjaciele autorki z grupy poetyckiej i lokalni miłośnicy poezji, wśród nich także starostowie Powiatu Sieradzkiego – starosta Mariusz Bądzior i wicestarosta Marek Kanicki.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  13

14  15

16  17

18  19

20  21