^ Powrót na górę

 

 

Henryk Krawczyk opowie o historii MPK

Rozmiar tekstu:

muzeum
W Muzeum Okręgowym w Sieradzu będzie można posłuchać wykładu o historii sieradzkiej komunikacji miejskiej. Jej początki przypomni Henryk Krawczyk, organizator i pierwszy dyrektor przedsiębiorstwa zajmującego się komunikacją miejską w Sieradzu.

– Przedsiębiorstwo to najpierw nosiło nazwę: Zakład Komunikacji Miejskiej, Sprzętu i Transportu. Później zostało przemianowane na Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Mieściło się przy ul. Armii Czerwonej 63, czyli przy dzisiejszej Jana Pawła II 63. Obecnie jest to MPK, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji – mówi Jerzy Kowalski, dyrektor muzeum w Sieradzu.

Spotkanie z Henrykiem Krawczykiem odbędzie się w czwartek 5 maja o godz. 17 w sali budynku muzeum przy ul. Dominikańskiej 2. Wstęp wolny.

Wykład zilustruje wystawa przedmiotów związanych z początkami transportu miejskiego w Sieradzu: tablic informacyjnych, pamiątkowych proporczyków, rozkładów jazdy z różnych lat oraz biletów wydrukowanych 10 lat temu z okazji 30-lecia MPK. Będzie też można obejrzeć kronikę przedsiębiorstwa.

T.O.

1  3

5  4

6  7

8  9

10  11

12  13

05.05