^ Powrót na górę

 

 

Ula Dzwonik i jej „Druga sqra”

Rozmiar tekstu:

bwa
W Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu można już oglądać wystawę prac Urszuli Dzwonik, zatytułowaną „Druga sqra”. – Chciałbym ją zadedykować mojemu mężowi, w podzięce za wielką pomoc w jej przygotowaniu, ale też w codziennej pracy – powiedziała artystka, otwierając wystawę.

– Ula Dzwonik jest zduńskowolanką. Ukończyła tamtejsze Liceum Plastyczne, potem wyjechał na studia do Wrocławia. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. To młoda artystka, ale z już ogromnym dorobkiem. Jej prace brały udział w naprawdę wielu wystawach pokonkursowych, zbiorowych, indywidualnych, krajowych i międzynarodowych, sporo z nich otrzymało nominacje do nagród. Jak sama mi kiedyś powiedziała, jej obrazy bardziej podobają się za granicą niż w Polsce – mówiła podczas wernisażu Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA.

– Artystka wymyśliła swoich własnych ludzi, których pokazuje w krzywym zwierciadle. Zrobiła to po to, by każdy z nas, oglądając jej obrazy, mógł znaleźć samego siebie. Ta wystawa daje nam bardzo wiele do myślenia – podsumowała Małgorzata Szymlet-Piotrowska.

Wystawa malarstwa Uli Dzwonik będzie czynna do końca lipca.

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25