^ Powrót na górę

 

 

„Kolory Polski” w powiecie sieradzkim

Rozmiar tekstu:

kolory polski
Tegoroczny Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” zawita do powiatu sieradzkiego aż czterokrotnie. W lipcu organizowane w jego ramach koncerty odbędą się w Brzeźniu i Warcie, a w sierpniu – w Sieradzu i Kalinowej.

„Kolory Polski” już się rozpoczęły: 17 czerwca w łódzkiej Stacji Nowa Gdynia wystąpił zespół „Raz, Dwa, Trzy”, a tydzień później w kościele pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie zaśpiewała grupa wokalna „The Singing Heads”.

Kolejne wydarzenia będą się odbywać we wszystkie weekendy lipca i sierpnia w przestrzeni publicznej miast i gmin województwa łódzkiego, w tym czterokrotnie w powiecie sieradzkim.

W niedzielę 16 lipca o godz. 19:00 w kościele pw. Św. Idziego w Brzeźniu zagra i zaśpiewa duet (śpiew i kontrabas) Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński (szczegóły koncertu).

Niespełna tydzień później, w sobotę 22 lipca o godz. 19:00, na scenie przed klasztorem Ojców Bernardynów w Warcie piosenki z polskich filmów przypomni Apertus Quartet (szczegóły koncertu).

Również w sobotę – 12 sierpnia o godz. 18:00 – na sieradzkim Wzgórzu Zamkowym odbędzie się występ grupy „Corrantuohill” (szczegóły koncertu).

W ostatnią sobotę sierpnia o godz. 17:00 w dworze szlacheckim w Kalinowej (gmina Błaszki) wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Bernadetta Grabias, Patrycja Krzeszowska, Patryk Rymanowski, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz, Marcin Werner, Monika Maciejewska, Gintautas Potockas, Kinga Łapińska i Paweł Kurpiel (szczegóły koncertu).

T.O.