^ Powrót na górę

 

 

Obrazy pamięci w galerii BWA

Rozmiar tekstu:

bwa
Do 27 października w Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać wystawę „Obrazy pamięci”. Składają się na nią obrazy Urszuli Ślusarczyk, Dariusza Mląckiego i Łukasza Gila.

– Gdy widzimy wystawę taką jak ta, czyli bardzo różnorodną, zastanawiamy się, co łączy artystów o tak odmiennych obszarach poszukiwań. Otaczający nas świat daje im ogrom barw i kształtów i twórcy korzystają z tego uniwersum na wszelakie sposoby. Gdy patrzymy na prace Urszuli Ślusarczyk wydaje się, że już dawno wyczerpała ona możliwości czerpania z tych bogactw i teraz dąży do stworzenia obrazu absolutnego. Z kolei Dariusz Mlącki swój cykl nazwał „Palimpsest odwrócony”. Przypomnę, że palimpsest to tekst napisany na powtórnie wykorzystanym materiale piśmiennym. Istotą prac tego cyklu jest to, co spodziewamy się zobaczyć na odwrocie obrazu. Dariusz Mlącki daje życie drugiej stronie dzieła. Na obrazy Łukasza Gila patrzę zaś trochę jak scenę teatralną, na której widać tylko zarys przedmiotów i postaci oświetlonych punktowym światłem – mówiła na wernisażu Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA w Sieradzu.

Pochodząca z Lublina prof. Urszula Ślusarczyk jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografię. Ma na swoim koncie 45 wystaw indywidualnych oraz udział w 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą – w Niemczech, Danii, Hiszpanii i we Francji.

Dr Dariusz Mlącki urodził się w Mińsku Mazowieckim. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się sztukami wizualnymi, malarstwem, obiektami malarskimi i fotografią. Swoje prace pokazywał na ponad 40 wystawach indywidualnych i 100 zbiorowych.

Łukasz Gil jest z pochodzenia rzeszowianinem. W 2015 roku uzyskał stopień doktora sztuki w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

28  29

30  31