^ Powrót na górę

 

 

BWA pokazuje „Interpretacje”

Rozmiar tekstu:

bwa
Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza do obejrzenia wystawy „Interpretacje”. Są to dwie ekspozycje. – Jedna składa się z prac Anny-Szumigaj-Badziak, a druga z propozycji jej studentów kierunku Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej – mówiła podczas otwarcia wystawy dyrektor BWA, Małgorzata Szymlet-Piotrowska.

Prezentowane prace reprezentują grafikę, malarstwo i projektowanie książki. „Opracowując graficznie książki i katalogi Anna Szumigaj-Badziak traktuje je jak jednorodne dzieła, zawierające wewnętrzną strukturę przestrzenną. Rozkłada napięcia graficzne logicznie i funkcjonalnie. Tworzy projekty komunikatywne i atrakcyjne wizualnie. Sądzę, że projektowanie form wydawniczych ściśle wiąże się z jej dokonaniami w twórczości artystycznej: eksperymentami z fakturą, światłem i przestrzenią. Obydwie aktywności twórcze dopełniają się, w wyniku czego powstają dzieła oryginalne i wartościowe” – napisał w katalogu wystawy prof. Stanisław Łabęcki.

Anna Szumigaj-Badziak jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Dyplom uzyskała w 1990 r. na Wydziale Grafiki w specjalności grafika projektowa. Rok później założyła studio graficzne AXA. Od 2010 r. jest pracownikiem dydaktycznym w Instytucie Architektury Tekstyliów PŁ.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  31

29  30