Kalendarium rocznic już gotowe

Rozmiar tekstu:

muzeum logo
Muzeum Okręgowe w Sieradzu przygotowało kalendarium rocznic z dziejów Sieradzkiego na 2015 rok. Dokument trafi do instytucji kultury na terenie powiatu, otrzymają go również włodarze.

Kalendarium przypomina o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce kilkaset czy kilkadziesiąt lat temu. Znajdziemy w nim sporo ciekawostek, dawno zapomnianych – np. 60. rocznicę włączenia Monic do Sieradza (1 stycznia 1955), 15. rocznicę powołania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu (20 stycznia 2000), 35. rocznicę ukazania się pierwszego numeru lokalnego tygodnika „Nad Wartą” (18 lipca 1980) czy 80. rocznicę przybycia do Sieradza pierwszych oddziałów 31 Pułku Strzelców Kaniowskich (19 października 1935).

– Kalendarium przygotowujemy przede wszystkim z myślą o pracownikach kultury powiatu sieradzkiego, którzy na jego podstawie mogą planować uroczystości, obchody i jubileusze najważniejszych wydarzeń ze swojego terenu. Wręczyliśmy je również sieradzkim radnym powiatowym i miejskim – mówi Jerzy Kowalski, dyrektor muzeum w Sieradzu.

Dokument został wydrukowany w liczbie 150 egzemplarzy. W formie elektronicznej będzie go można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Okręgowego.

Kalendarium ważniejszych rocznic z dziejów Sieradzkiego w 2015 roku

T.O.