^ Powrót na górę

 

 

Baśniowy klimat fotografii Mieczysława Bednarskiego

Rozmiar tekstu:

pbp
„Sen nocy letniej” to kilkanaście fotografii autorstwa Mieczysława Bednarskiego, powstałych podczas Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych „Energia”, zorganizowanych przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.

Tak zatytułowaną wystawę otworzyła we wtorek 16 kwietnia sieradzka Powiatowa Biblioteka Publiczna. Zdjęcia te były już prezentowane publicznie: w lutym bieżącego roku autor pokazał „Sen nocy letniej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli.

Mieczysław Bednarski to fotograf z ponad 40-letnim doświadczeniem. Zaczynał w zakładach dziewiarskich „Wola” w Zduńskiej Woli, wykonując zdjęcia modelek prezentujących wyroby firmy, oczywiście techniką analogową. – Po latach doświadczeń z fotografowaniem analogowym i cyfrowym, muszę stwierdzić, że gdybym miał wybierać, wybrałbym technologię cyfrową, bo daje więcej możliwości. Fotografia analogowa była „sztywna”, to znaczy po naciśnięciu spustu migawki nie można było już nic zrobić i efekt ujawniał się dopiero w ciemni. Przy cyfrowej nie dość, że od razu widać go na wyświetlaczu, to jeszcze mamy możliwość cyfrowej korekty niektórych elementów grafiki w programie do obróbki obrazu – mówi Mieczysław Bednarski, przestrzegając jednak przed przesadą: – Chodzi o to, by nadal była to fotografia, a nie grafika. Tę granicę łatwo przekroczyć. Dlatego potrzebne jest wyczucie.

Autor jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, wcześniej związany był z towarzystwami fotograficznymi w Sieradzu i Łodzi. Swoje zdjęcia prezentował na licznych wystawach indywidualnych, m.in. w łódzkiej Galerii Sztuki „Chimera”.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

19  18

20  21

22  23

24  25