^ Powrót na górę

 

 

„Nierzeczywistość rzeczy” Beaty Podwysockiej

Rozmiar tekstu:

bwa
Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na otwarcie wystawy zdjęć Beaty Podwysockiej. Wernisaż zaplanowano na najbliższy piątek – 9 stycznia o godz. 18 w Galerii Sztuki przy ul. Kościuszki 3.

Beata Podwysocka z wykształcenia jest filologiem – polskim i angielskim. Pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest również tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Mieszka w Olsztynie.

Dla mieszkańców Sieradza i okolic nazwisko Podwysocka nie powinno brzmieć obco. Rodzina ta wywodzi się bowiem właśnie z tego miasta. – Bywam w Sieradzu raz-dwa razy do roku przy okazji świąt i uroczystości rodzinnych. Tam są moje korzenie – mówi Beata Podwysocka, dla której wystawa będzie miała również, a może przede wszystkim, wymiar sentymentalny.

Jej fotografie pokazują otoczenie w sposób nietypowy. – Autorka szuka oryginalnych ujęć obiektów otoczenia, budynków, ludzi. Obserwując, wydobywa z nich zupełnie nieoczekiwane konteksty i zaskakujące formy – komentuje Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA w Sieradzu.

Od 2010 roku prace Beaty Podwysockiej biorą udział w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą. W Sieradzu pozostaną do końca stycznia.

Więcej informacji na temat Beaty Podwysockiej: www.beatapodwysocka.netgaleria.eu

T.O.

 

zaproszenie1