^ Powrót na górę

 

 

Jubileusz Fundacji Wspierania Kultury Miasta Sieradza

Rozmiar tekstu:

fundacja1
Fundacja obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Z tej okazji 14 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej w Sieradzu odbędzie się uroczystość podsumowującą jej dorobek, połączona z promocją książki „Skarby Szkatuły”.

– Ideą przyświecającą powstaniu fundacji było popularyzowanie historii Sieradza, dorobku jego mieszkańców, oraz pielęgnowanie więzi sieradzan z miastem – mówi Michał Kłos, pomysłodawca i prezes FWKMS. Fundacja ma swoją siedzibę w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Żwirki i Wigury w Sieradzu.

Popularyzacja historii Sieradza odbywa się przede wszystkim poprzez wydawanie książek poświęconych dziejom miasta. Najnowszą z nich jest publikacja „Skarby Szkatuły”, zawierająca teksty opisujące „Szkatułę piórem rzeźbioną” Jana Matusiaka oraz indeks 813 nazwisk osób, które umieściły w niej swoje wpisy. „Skarby Szkatuły” zostaną publicznie zaprezentowane po raz pierwszy 14 stycznia podczas jubileuszu fundacji.

Uroczystość odbędzie się o godz. 17 w sali koncertowej PSM (przy ul. Jana Pawła II 48). Jubileusz uświetni koncert w wykonaniu uczniów szkoły. Zostanie też pokazana prezentacja multimedialna, podsumowująca 20-letni dorobek fundacji.

T.O.