^ Powrót na górę

 

 

Ziemowit Skibiński we wspomnieniach przyjaciół

Rozmiar tekstu:

pbp
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zorganizowała spotkanie wspomnieniowe poświęcone Ziemowitowi Skibińskiemu, poecie, eseiście i krytykowi literackiemu.

– Był naszym przewodnikiem po literaturze. Cieszę się, że miał tak bardzo liczne grono przyjaciół, bo dzięki temu jest sporo ludzi, którzy zachowali o nim mnóstwo wspomnień. Ziemowit Skibiński gromadził wokół siebie intelektualistów, z którymi dyskutował o literaturze, o istocie poezji – mówiła Krystyna Brodowska, była dyrektor biblioteki. Dyskusje, o których wspomniała, odbywały się m.in. właśnie w książnicy przy ul. Żwirki i Wigury.

W piątkowy wieczór poetę wspominali przyjaciele oraz rodzina – żona, syn i dwóch braci zmarłego w 2006 roku Ziemowita Skibińskiego. Z wykształcenia był historykiem, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Pracował jako nauczyciel – najpierw liceum w Łowiczu, potem kilku szkół wyższych: Uniwersytetu Łódzkiego, Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

T.O.

IMG 2846  IMG 2856

IMG 2857  IMG 2865

IMG 2873  IMG 2875

IMG 2887  IMG 2889