^ Powrót na górę

 

 

V Noc Poezji i Muzyki w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

pbp
Nikogo nie należy zniechęcać do uprawiania poezji, nawet tych, których twórczość trąca grafomanią – mówił podczas V Nocy Poezji i Muzyki w sieradzkiej bibliotece powiatowej Leszek Żuliński, krytyk literacki. Założeniem organizatorów imprezy jest, by każdy mógł zaprezentować swój utwór na forum publicznym.

Poeci są wśród nas i jest ich wcale niemało. Żeby się o tym przekonać, wystarczyło w piątkowy wieczór odwiedzić Powiatową Bibliotekę Publiczną przy ul. Żwirki i Wigury w Sieradzu. Spotkały się tam grupy poetyckie, krytycy literaccy i twórcy amatorzy. Co odważniejsi wzięli udział w Konkursie Jednego Wiersza o puchar starosty sieradzkiego Dariusza Olejnika. Swoje prace plastyczne pokazał Dariusz Klimczak, a o akcent muzyczny zadbali Magdalena Grzechnik i Krzysztof Śliwiński, wykonując koncert „Gra o miłość”.

Noc Poezji i Muzyki zorganizowali: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka Mleka” w Kaliszu, Sieradzka Grupa Poetycka „Desant” i Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz.

Wyniki części konkursowej:

Turniej Jednego Wiersza:

1. Krzysztof Schodowski

2. Marcin Królikowski

3. Robert Kania

Wyróżnienia:

Dorota Surdyk

Kacper Płusa

Michał Maliński

Nagroda publiczności:

Dariusz Spętany

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11

12  13