^ Powrót na górę

 

 

Ks. Grzegorz Karolak gościem Studium Regionalnego

Rozmiar tekstu:

muzeum
Początki parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu będą tematem kolejnego spotkania w ramach Studium Regionalnego w Muzeum Okręgowym. Opowie o nich ks. prałat Grzegorz Karolak.

Studium Regionalne to cykl spotkań poświęconych osobom znanym w regionie sieradzkim, osobom, które swoją działalnością przyczyniły się do rozwoju kultury (również tej materialnej) i życia społecznego Sieradzkiego. Gośćmi SR byli już m.in. Siostra Urszulanka Barbara Lipska (spotkanie poświęcone św. Urszuli Ledóchowskiej, patronce Sieradza), Krystyna Przybył (opowiadała o Bolesławie Zwolińskim, założycielu i dyrektorze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu) i Danuta Jackiewicz (bohaterem jej opowieści był Maksymilian Fajans, pochodzący z Sieradza XIX-wieczny litograf i fotograf). Na ostatnim spotkaniu SR sieradzkiego hodowcę róż Leona Lasotę wspominali jego syn Andrzej i były prezydent Sieradza Michał Kłos.

W ramach cyklu w czwartek 27 sierpnia muzeum odwiedzi ks. Grzegorz Karolak, który w czerwcu 1990 r. został mianowany wikariuszem parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu. Kuria Włocławska postawiła przed nim jednocześnie zadanie zbudowania kościoła przy ul. Krakowskie Przedmieście i zorganizowanie nowej parafii.

Spotkanie z ks. Karolakiem, zatytułowane „Jak organizowałem sieradzką parafię św. Urszuli Ledóchowskiej w Monicach” odbędzie się w sali rycerskiej budynku muzeum przy ul. Dominikańskiej 2. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

T.O.

zaproszenie