^ Powrót na górę

 

 

Klasa medialna – nowość w ZSP w Złoczewie

Rozmiar tekstu:

zloczew
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie powstanie klasa o profilu medialnym. Na jej potrzeby reaktywowany został szkolny radiowęzeł, w którym przyszli kandydaci na radiowców zdobywać będą swoje pierwsze doświadczenia.

– Będzie to klasa humanistyczna z możliwością dodatkowych zajęć uzupełniających, podczas których będzie można doskonalić warsztat dziennikarski. Posłuży nam do tego „Radio Teraz”, czyli nasz szkolny radiowęzeł, reaktywowany po kilku latach przerwy w działalności – mówi Elżbieta Gajda, dyrektor ZSP w Złoczewie.

„Radio Teraz” znajduje się na drugim piętrze szkoły. Od swojego poprzednika różni się przede wszystkim wyposażeniem. Radiowęzeł działa na nowym sprzęcie. – Chcemy, by „Radio Teraz” było czymś więcej niż tylko szkolnym radiowęzłem, przekazującym uczniom oficjalne komunikaty. Na przerwach nadawana jest muzyka, a ponieważ dyżury w radiowęźle pełnią uczniowie różnych klas, to i różną muzykę u nas słychać. Mamy też audycje tematyczne, jak choćby ostatnia, przygotowana z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski – wyjaśnia Elżbieta Gajda.

W nauce młodzieży dziennikarstwa mają pomóc przedstawiciele lokalnych rozgłośni radiowych, wśród których nie brakuje też absolwentów złoczewskiej szkoły. Przykładem jest choćby Wojciech Muzal z „Radia Łódź”, który wraz z ze starostą sieradzkim Mariuszem Bądziorem, burmistrz Złoczewa Jadwigą Sobańską i instalatorem sprzętu Zbigniewem Partyką otwierał „Radio Teraz” w dzień święta patrona szkoły. Absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Złoczewie jest również dziennikarka „Radia Wrocław” Ewelina Lis. Do Złoczewa sięgają ponadto rodzinne korzenie Bartłomieja Perskiego, reportera „Naszego Radia”. Dziennikarski narybek z „Radia Teraz” będzie więc miał się od kogo uczyć.

T.O.

1  2

3  4

5  6