^ Powrót na górę

 

 

Maturzyści zakończyli rok szkolny

Rozmiar tekstu:

szkoly
Piątek 29 kwietnia był dniem zakończenia roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów. Przed nimi długi majowy weekend, a zaraz potem – początek egzaminów maturalnych. Już w środę 4 maja zmierzą się z pisemną maturą z języka polskiego.

Uroczyste akademie z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 przez uczniów klas maturalnych odbyły się we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych powiatu sieradzkiego.

– Za wami trzy lata nauki w II LO im. Żeromskiego. Za wami już chwile zwątpienia, problemy, które wydawały się nie do pokonania. Za wami także te momenty, które niosły radość, śmiech, nadzieję. W „Żeromskim” poznaliście przyjaciół, o których się nie zapomina, razem z nimi tworzyliście tę szkołę – mówiła Urszula Świniarska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu.

– Nasuwa się kilka pytań: czy skorzystaliście z danej wam szansy? czy szkoła spełniła wasze oczekiwania? czy wy daliście siebie wszystko, by teraz, ze spokojem i godnością godną postawy ucznia „Jagiellończyka”, podejść do egzaminu dojrzałości? Bo to właśnie ten egzamin pozwoli wam spełnić wasze marzenia. Matura jest rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Zasłużyliście na nią? Jestem przekonany, że tak – zwrócił się do maturzystów dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka Grzegorz Pietrucha.

Pozostali uczniowie zakończą rok szkolny 24 czerwca.

Galerie zdjęć:

Zakończenie roku szkolnego maturzystów liceów ogólnokształcących w Sieradzu

T.O.