^ Powrót na górę

 

 

Klasa patronacka ŁTF w szkole na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zsp2
Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu będą mogli zdobywać doświadczenie pod okiem zawodowców z Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. W szkole została właśnie utworzona klasa patronacka ŁTF.

ZSP nr 2 podpisał z ŁTF-em umowę o utworzeniu klasy patronackiej. – Dzięki temu nasza młodzież będzie miała możliwość uczestniczenia w warsztatach, sympozjach i spotkaniach łódzkiego towarzystwa, a najlepsi będą mogli pokazać swoje prace na wystawach organizowanych przez ŁTF – mówi dyrektor ZSP nr 2 Magdalena Marciniak.

Jest to pierwsza klasa patronacka w liczącej 67 lat historii Towarzystwa. – Jesteśmy najstarszym działającym nieprzerwanie stowarzyszeniem w Polsce, myślę, że o czymś to świadczy. W ŁTF mamy wielu fachowców, również od fotografii reklamowej, którzy chętnie przekażą młodzieży swoją wiedzę – skomentował podpisanie umowy prezes ŁTF Sławomir Grzanek.

Porozumienie gwarantuje uczniom technikum udział w wyjazdach, warsztatach, seminariach, forach dyskusyjnych, projektach, konferencjach oraz plenerach krajowych i zagranicznych organizowanych przez ŁTF. Towarzystwo otworzy się też na nauczycieli przedmiotów zawodowych ZSP nr 2 i zorganizuje dla nich zajęcia doskonalące. W umowie jest też punkt mówiący o zagwarantowaniu pracy najzdolniejszym absolwentom.

Porozumienie wejdzie w życie 1 września 2016 r. Zostało zawarte na czas nieokreślony.

T.O.